سرمایه کم تر از 100 میلیون را کجا سرمایه گذاری کنم(بخش اول)؟

شاخص سهولت کسب و کار
 • با سرمایه کم تر از 100 میلیون کجا سرمایه گذاری کنم؟

  شاید این روزها شنیدن جملاتی با مضمون راه اندازی یک کسب و کار پرسود با سرمایه کمتر از 100میلیون تومان برای شنوندگان آن خوشبینانه به نظر برسد. اما ما در گروه مشاوران خبره کسب وکار ایرانیان به شما می آموزیم که چگونه می توان صاحب یک کسب و کار پرسود با سرمایه اندک شد، پس با همراه شوید.

  سهولت کسب و کار

  شاخص کسب و کار:

  برخی از افراد فضای کسب و کار کشور و جایگاه آن را از نظر شاخص کسب و کار که توسط بانک جهانی ارائه می شود مورد قضاوت قرار میدهند. شاخص کسب و کار ارائه شده توسط بانک جهانی به عوامل مختلفی در یک کشور بستگی دارد که کشورهای با رتبه بالاتر(عدد کوچکتر) معمولا دارای قوانین ساده تر و حمایت های قویتر و مستمر از حقوق مالکیت خصوصی برای کسب و کارها را دارا هستند.

   راه اندازی کسب و کار پرسود با سرمایه کمتر از100میلیون

  برخی از افراد بر این باور هستند که متناسب با شرایط حاکم بر فضای اقتصاد و بروکراسی اداری در کشور راه اندازی یک کسب و کار مصادف است با گذشتن از هفت خان رستم! اما واقعیت دنیای پیرامون ما نشان می دهد که امکان ایجاد یک کسب وکار پر سود در کشور با سرمایه کم وجود دارد.

  مقاله پیشنهادی:   آموزش و مشاوره سرمایه‌گذاری در بورس

   

  کدام کسب  و کارها نیازمند سرمایه کم هستند؟

  قبل از معرفی کسب و کارهای پرسود با سرمایه کم، ابتدا لازم است که اصول حیاتی راه اندازی کسب وکارها را که در نوشتار قبلی به آن ها اشاره شده به خوبی بشناسیم. از آنجا که سرمایه گذاری با راه اندازی یک کسب و کار باهم تفاوت دارند ابتدا باید مشخص کنید که چه نوع کسب و کاری را می پسندید؟.

  انواع کسب و کارهای با سرمایه کم

  کسب و کارهای خویش فرما

  کسب وکارهای خویش فرما به آن دسته از کسب و کارهایی گفته می شود که بر توانایی های کارآفرین متکی است و بحث ما را در خصوص کسب و کارهای با سرمایه کم پوشش می دهد. صاحب کسب و کار توانایی های خود را پیدا می کند و متناسب با آن انتخاب می کند چون در کسب وکارهای با سرمایه کم صاحب کسب و کار سرمایه زیادی ندارد بیشتر سعی می کند سرمایه ساز باشد تا سرمایه بر.

   

  معرفی برخی از کسب و کارهای با سرمایه کم اما پر بازده

  • ارائه خدمات خانه و خانواده

  چه بسیار خانواده هایی هستند که به دلیل موقعیت اجتماعی خود ویا اشتغال به کار افراد خانواده برای افزایش سطح رفاه، از پرداختن به وضعیت خانه و خانواده غافل مانده اند و برای حل این موضوع نیازمند راه حل های کاربردی هستند.

  مقاله پیشنهادی:   بازار سهام چیست و چه تفاوتی با سایر بازارها دارد؟
  راه حل:

  اگر می خواهید در یک شغل زوده بازده ورود نمائید و موفق باشید سعی کنید با گروه مشاوران خبره کسب و کار ایرانیان همراه شوید. ما سعی می کنیم کسب و کار خرد خانه و خانواده را با پشتیبانی کامل تا رسیدن به بازدهی موردنظر برای شما بررسی کنیم.

  ملزومات:
  • نسبت به اخذ مجوز اقدام کنید
  • یک دفتر برای ارائه خدمات راه اندازی کنید(سعی کنید این دفتر در محله خودتان باشد)
  • خدماتتان را در سه دسته(نظافت و تعمیرات، انجام امور اداری و بانکی و خدمات عمومی مانند خریدو…) ارائه کنید.
  • برای سهولت دسترسی، سعی کنید از اپلیکیشن ها(نرم افزار) و یا یک وب سایت استفاده کنید.

  خدمات خانه و خانواده

  2- کترینگ غذا

  کترینگ به معنی تهیه غذا و عرضه انواع غذا و نوشیدنی برای مکان های خاص است و انواع مختلفی دارند(کترینگ هواپیمایی، کترینگ بیمارستانی، کترینگ قطار، کترینگ هتل و…). کترینگ ها همیشه جزء کسب و کار های خردی هستند که با خلق مزیت رقابتی نسبت به سایرین فرصت های متعددی در آنها ایجاد می شود.

  راه حل:

  خوشخوراکی ایرانی ها همیشه زبان زد است. از فرصت خوشخوراکی جامعه خودتان با راه اندازی کترینگ غذایی استفاده کنید و سودهای میلیونی بدست آورید.

  ملزومات:
  • نسبت به اخذ مجوز اقدام کنید
  •  یک آشپزخانه کوچک اجاره کنید
  • ملزومات مورد نیاز پخت و پز را خریداری کنید
  • آشپز ماهر استخدام کنید
  • یک نرم افزار و وب سایت جهت ثبت سفارشات آنلاین ایجاد کنید
  • پیک موتوری استخدام کنید
  3- پرورش زالوی پزشکی

  زالو براساس خواص درمانی که برای آن شناخته شده است مدتی است به عنوان یک کسب و کار پرسود با سرمایه کم شناخته شده است. طب سنتی برای پاسخ دادن به نیاز درمانی افرادی که این روز ها از خوردن داروهای شیمیایی گریزان هستند متقاضی زالوی پزشکی هستند.

  مقاله پیشنهادی:   پیشبینی نرخ ارز و روش های آن

  پرورش زالوی پزشکی

  راه حل:

  برای پاسخ به تقاضای ایجاد شده در طب سنتی می توانید بر روی پرورش زالوی پزشکی علاوه بر داشتن یک کسب و کار پرسود با سرمایه کم، سرمایه گذاری پر بازده ای ایجاد نمائید.

  ملزومات:
  • قبل از هر اقدامی ابتدا دوره های آموزشی را در صورتی که هیچ اطلاعی در این خصوص ندارید شرکت نمائید.
  • دریافت مجوز از مراجع مربوطه را فراموش نکنید
  • مکانی را اجاره کنید که به دور از خانه و کاشانه باشد.
  • شرایط پرورش زالو را فراهم کنید(زالو نرم تن تک جنسی حساس است)
  • بازار هدف خودتان را پیدا کنید.
  • تبلیغات را فراموش نکنید.
  4- راه اندازی وب سایت

  اینکه چه نوع وب سایتی را راه اندازی کنید به نوع کسب و کار شما بستگی دارد اما ما این نوع کسب و کار را در دوسته قرار می دهیم

  راه حل:

  4-1. راه اندازی فروشگاه اینترنتی

  درصورتی که کسب و کار شما همراه با تولید محصولات تزئینی، خوراکی و یا… است این امکان برای شما وجود دارد که آن ها را تحت وب به فروش برسانید. درغیر اینصورت با تولیدکنندگان پوشاک، زیورآلات و یا هر محصول قابل عرضه به بازار وارد قرارداد شوید که محصولات آن ها را به فروش می رسانید.

  فروشگاه اینترنتی

  4-2. سایت محتوا محور راه اندازی کنید

  این دسته از سایت های اینترنتی پروسه درآمدزایی متغیر و متنوعی دارند. در این قبیل سایت ها کار شما ارائه محتوهای با کیفیت است.

  ملزومات:
  • طراحی سایت
  • سئوی سایت – به صورت ماهیانه
  • تولید محتوا

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  ایمان احمدزاده

  کارشناس ارشد علوم اقتصادی

  مطالب زیر را حتما بخوانید:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه: